Bane - november 7.
 
  kapcsolódó cikkek:
» Kálloy Molnár Péter: Pesti álom lemezbemutató koncert a Millenárison
» Irodalom - Filmvetítés és közönségtalálkozó Bereményi Gézával
» Jamie Winchester & Hrutka Róbert: Last One Out… - koncert
» Feloszlik a Jamie Winchester & Hrutka Róbert zenekar!
» Jamie Winchester & Hrutka Róbert az ötödik Wood&Strings-en
 
  további cikkek:
» Díjat nyert a Vakondok New Yorkban
» 36. Budafok-Tétényi Művészeti Fesztiválsorozat Nagytétényen
» Kim Wilde teltházra számít Budapesten - Here and Now
» Német egység a Balatonnál – egy európai történet
» Évadnyitó a MU Színházban - Szputnyik Hajózási Társaság – Modern Színház- és Viselkedéskutató Intézet – Labor
 
2010. február 15.
szerző: Pjotr
  cd
0 hozzászólás  Oszd meg a Facebook-on Oszd meg az Iwiw-en Oszd meg a Myspace-en

Für Anikó második szólóalbumán dolgozik Hrutka Róbert és Bereményi Géza


Für Anikó második szólóalbumán dolgozik Hrutka Róbert és Bereményi Géza; a felnőtteknek szóló poplemez az Ünnepi Könyvhéten jelenik meg. A Jászai Mari-díjas színművész már első lemezét is a könnyűzenei szcéna legjobbjaival készítette el 2006-ban, hiszen az egyik legsikeresebb zeneszerző, Hrutka Róbert (Magyar vándor, Valami Amerika) írta a dalokat, az inkább költeményekként aposztrofálható szövegeket pedig Bereményi Géza jegyzi (aki olyan nagysikerű előadók dalszövegeit írta, mint Cseh Tamás, Básti Juli, Udvaros Dorottya).

Egy kiváló album azonban még nem garancia a koncertek sikerére, Für Anikó érzelemdús előadásmódja és Hrutka Róbert zenekarának illusztris tagjai (gitár, vokál: Hrutka Róbert, perka, vokál: Dely Domonkos; billentyűk: Galambos Zoltán; basszusgitár: Fehérvári Attila; dobok: Borlai Gergő) viszont igen.

Für Anikó több évig országszerte sikerrel, telt ház előtt játszotta a Nőstény álom anyagát, akkor még a Jamie-Robi zenekar tagjaival, most pedig Hrutka Róberttel újra koncertezik. Az új lemez megjelenéséig gyakori vendég lesz az énekes-gitáros-zeneszerző tavaly megjelent Szabadság vírus című lemezét bemutató akusztikus koncerteken, az esteken a Nőstény álom dalai is felcsendülnek. Azok a melódiák, amelyek Für Anikó megfogalmazása szerint nem mások, mint egy „női zenei önéletrajz, szubjektíven objektív megszólaltatásban”.

Akárcsak az első, Nőstény álom című lemez esetében, ezúttal is személyes hangvételű anyag készül, Hrutka zenéje, Bereményi költészete kiegészül azzal a finom érzékiséggel, olykor vad szenvedéllyel, amit Für Anikó képvisel. Már a Nőstény álomnál sem volt kérdés, a két szerző egymásra hangolódott, úgyhogy az új album esetében sem lesz ez másképp, Bereményi költészete remekül illeszkedik majd Hrutka Róbert jellegzetes, összetéveszthetetlenül eredeti zenéjéhez.




  kapcsolódó linkek:   

   » Für Anikó: Apám lánya
   » Für Anikó: Mozdulatlan

 

Kulcsszavak: Für Anikó | Hrutka Róbert | Bereményi Géza


 Hozzászólások: nincsen hozzászólás
 hozzászólás írásához regisztrálj és/vagy lépj be
 

Programajánlatunk a közeljövőre:   2010. szeptember 10.   Hangmás és The Moog a Dürer Kertben   Dürer Kert
Copyright 2000-2010 Underground Zenei Kulturális Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!