hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
előzetes [buli]  2013. november 15. péntek   05:03
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Pribil György (1967-2013) emlékkoncert
2013.december 1. (vasárnap), 19.30, A38

  December 1-jén, 19.30-tól az A38 hajón zenésztársai, barátai és tisztelői nagyszabású koncerten emlékeznek az ország egyik legkiválóbb gitárosára, a közelmúltban elhunyt Pribil Györgyre. A szervezők a teljes bevételt Gyuri családjának ajánlják fel.
  
  2013. október 16-án tragikus autóbalesetben elhunyt Pribil György, az S-modell, a Kimnowak és a Hobo Blues Band egykori zenésze, a magyar blues és rock színtér kiemelkedő alakja, kiváló dalszerző, az ország egyik legjobb gitárosa.
  
  Pribil Gyuri tizenévesen kezdett gitározni, előbb a Topó Neurock Társulatban, illetve az Állati Elmékben, majd országos ismertséget a 80-as években alapított S-modellben, a legendás blues formációban szerzett, ahol mások mellett olyan zenészek fordultak meg, mint Ferenczi György vagy Gerdesits Ferenc. 1993-ban alapította Novák Péterrel és Nagy Gergellyel a Kimnowak zenekart, amellyel olyan mára klasszikusnak számító dalok születtek, mint a Hol van az a nyár, a Tűz van Babám, vagy a Gyémánt.
  1999-től Gyuri a Hobo Blues Bandben zenélt, de otthonosan mozgott más stílusokban is, így gitározott Ganxsta Zolee Kartelljében, dolgozott Pierrot-val is, valamint rendszeresen szerepelt olyan koncerteken, amelyen kedvenc előadói zenéjét játszhatta. (Janis Joplin Emlékzenekar, Rory Gallagher Fesztivál, Keith Richards Rock´n´Roll Cirkusz).
  
  Az este során színpadra lép a hazai blues, rock színtér színe java. Az S-modell zenekar immár 28 éves történetének valamennyi zenésze fellép, csakúgy, mint a Kimnowak eredeti felállása és még egyszer utoljára Gyuri emléke előtt tisztelegve, élőben felcsendülnek az általa írt legjobb dalok.
  Ott lesznek a hazai bluesélet ikonjai is: Földes „Hobo” László zenekara, a Hobo és Bandája, a Fekete Jenő fémjelezte Palermo Boogie Gang, Závodi János, a Piramis gitárosa, valamint Pierrot, és Gyuri kedvenceiből is elhangzanak dalok a Janis Joplin Emlékzenekar, illetve a Keith Richards Rock´n´Roll Cirkusz előadásában.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

A38 Hajó - Budapest

 programajánló: 
2025. június 14.
Josh Smith Koncert Budapesten
Totális Metal koncert - Pokolgép évek: Metal az ész 35
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Életművet ünnepel Németh Gábor
A kanadai The Damn Truth is érkezik júliusban
Bodor Áron: A csendesebb részem Budakalászon
Morcheeba: A trip-hop mesterei visszatérnek Budapestre
Kosheen: októberben a Barba Negrában lépnek fel
Harminc év után önálló koncerttel jön a Biffy Clyro Budapestre
54 zenekar • 7 évtized • 3 nap Tribute Maraton 2025 – Vagyis jön az ország eddigi legnagyobb tribute találkozója!
A Day To Remember végre visszatér Budapestre!
Kerala Dust az Akvárium Klubban – pszichedelikus utazás szeptember 20-án
 kiemelt 
Életművet ünnepel Németh Gábor
  
Dinamit, Skorpió, Apostol

A kanadai The Damn Truth is érkezik júliusban
Morcheeba: A trip-hop mesterei visszatérnek Budapestre
Kosheen: októberben a Barba Negrában lépnek fel
A Day To Remember végre visszatér Budapestre!
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 wasted struggle    vince neil    pilinszky jános    the horrors    brad pitt    rollins band    zoohacker remake orchestra    general surgery    woven hand    spirits    anvision    kéknyúl hammond band    jude law    tomi koivusaari    we came as romans    tesstimony    placebo    accept    vin diesel    deák bárdos    emi jeen    nightwish    wormrot    royal hunt    hellalive  

r49
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!