hosting: Hunet
r40
  cikkekfotók        
magazin [kiállítás]  2024. június 19. szerda   06:49
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Megnyitja kapuit a titokzatos kert - A Magyar Képzőművészeti Egyetem programjai a Múzeumok Éjszakáján
2024. június 22. (szombat)

  A Magyar Képzőművészeti Egyetem idén is lenyűgöző programokkal várja a nagyközönséget a Múzeumok Éjszakáján, az izgalmas est során a képzőművészet kulisszái mögé leshetünk: megnyitja kapuit az Epreskert, a festői ősfás park a belváros közepén, ahol szobrok, neoreneszánsz és oszlopcsarnokos műteremházak, valamint művészeti andekdoták sűrűjében sétálhatunk. Az est leszálltával a Képzene c. programon szem- és fültanúi lehetünk zene és műalkotás találkozásának. Megcsodálhatjuk továbbá az MKE főépületét, a patinás Andrássy úti palota műemléki tereit a felújított Lotz-freskókkal, elborzadhatunk az Anatómia Tanszék csont és preparátum ritkaságain, a Képzőművész Diplomakiállításon pedig ígéretes végzősök műveit tekinthetjük meg.
  
  Az Epreskertben található a Képzőművészeti Egyetem Szobrász Tanszéke. A város közepén megbújó varázslatos parkot hatalmas ősfák rejtik, különleges hangulatához hozzájárulnak az egykori szobrászmesterek szabadtéri művei, a Parthenón-fríz kiállítótér, Stróbl Alajos egykori műterme és a Kálvária is. A Múzeumok Éjszakáján az Epreskertben Szabó Ádám szobrászművész, az MKE egyetemi docense tart a nagymesterek és tanítványaik tanulóéveiből merített, anekdotákkal tarkított bemutató sétát. Az érdeklődők elmerenghetnek rajta, hogy milyen lehetett, amikor a kertet még pávák és majmok lakták, vagy amikor Stróbl Alajos bohém mulatságokat szervezett, és népes vendégseregével együtt jelmezbe bújt, sőt, a kutyáját is oroszlánjelmezbe öltöztette. Az Epreskert látogatói a Múzeumok Éjszakáján a KÉPZene c. programon az MKE és a Zeneakadémia növendékeinek közös produkcióját láthatják, hallhatják, melyhez egy csodaasztal is szükséges.
  
  Az MKE Múzeumok Éjszakájának kiemelt eseménye az egyetem főépületében a Képzőművész MA Diplomakiállítás, az újonnan alapított Vizuális Művészet Tanszék végzős évfolyamának első, nagy bemutatkozása. A tárlatot az MKE rektora, dr. Erős István nyitja meg az évszázados kiállítási hagyományokra visszatekintő Barcsay teremben és az Aulában.
  
  A Művészeti Anatómia Tanszék az MKE egyik legizgalmasabb kuriózuma, gyűjteményének bemutatása minden évben a Múzeumok Éjszakája programsorozat kimagaslóan népszerű eseménye. Idén Kőnig Frigyes professzor emeritus mesél az érdeklődőknek az oktatáshoz használt izgalmas tárgyakról, melyek között olyan ritkaságok is megtalálhatóak, mint Székely Bertalan lovának csontváza, a különböző állatpreparátumok, vagy az arcrekonstrukciókhoz használt furcsa segédeszközök.
  
  Az Egyetem főépületében szervezett sétákon a Múzeumok Éjszakája látogatói megismerhetik a műemléki épület Lotz-freskókkal díszített belső tereit és iparművészeti műremekeit. Az egykori Mintarajztanoda és a Régi Műcsarnok épületegyüttesében Romoda Klára, az MKE egykori munkatársa tart tárlatvezetést, Bojtos Anikó művészettörténész pedig a nemrégiben felújított, egyedülálló Lotz Károly falképeket mutatja be. A festő- és szobrászrestaurátok műhelyében Heitler András, az MKE docense, és Káldi Richárd, művésztanár vezeti körbe az érdeklődőket.
  
  Az esemény nem regisztrációhoz kötött.
  
  A programok helyszínei:
  Magyar Képzőművészeti Egyetem, 1062 Budapest, Andrássy út 69-71.
  MKE Epreskert, 1063 Budapest, Kmety György u. 26-28.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. február 13.
Night Flight Orchestra: februárban a Dürerben landol az éjszakai diszkójárat (Dürer Kert - Budapest)
2025. február 14.
A legendás Pál Utcai Fiúk zenekar side projectjével indul az Alterplacc Valentin-napi különkiadás!
2025. február 16.
Hardcore invázió: SIDESTEP (SWE) és brutális társai SIDESTEP (SWE), EXTERMINATING ANGEL, NEVEN, DOGS ON CHAIN a RIFF-ben!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Szárhegy 50 – Kortárs anzix
Képzőművészeti programok a Cziffra Fesztiválon
Rövidesen kezdetét veszi a 18. Jazz Showcase
Igéző dalok és pszichedélia - teljes a Ritmo line-up
Jelentkezz a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál diákzsűrijébe!
Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
A Prieger Zsolt Társulat bemutatja: Szerb Antal legendája – a megérkezés
Hét Karinthy és…
 kiemelt 
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
  
A dallamos progresszív metálzenék kedvelőinek nagy örömére, hosszú idő után újra Budapesten üdvözölhetjük a német Vanden Plas együttest

Hardcore invázió: SIDESTEP (SWE) és brutális társai SIDESTEP (SWE), EXTERMINATING ANGEL, NEVEN, DOGS ON CHAIN a RIFF-ben!
Josh Smith Koncert Budapesten
Indie ünnep Readingből: Only The Poets az A38-on
Born of Osiris, Ingested, Entheos és The Voynich Code – A progresszív és extrém metal nagyágyúi a Dürer Kertben!
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 circle of witches    pendulum    időgép    black anvil    we are the ocean    afgrund    nyughatatlan    marigold hotel    halálos iramban    cephalic carnage    jolie    septic flesh    hobo És bill    kate beckinsale    age of agony    datarock    red riding hood    in vain    spread eagle    lóci    zack snyder    tonmi lillman    Ágens    finntroll    death night feast  

r48
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!