hosting: Hunet
Dongatto2
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2026. március 24. kedd   07:36
nincsen hozzászólás

szerző: Underground
Új lemezzel tér vissza Budapestre a Solence – jön az Angels Calling turné
2026. április 19. Budapest, Analog Music Hall



  A svéd elektronikus metal brigád, a Solence élőben mindig a maximumot hozza: fellépéseik hangosak, látványosak és intenzívek, azonnal magukkal rántják a közönséget. A modern metalcore elektronikus, popos és rockos elegye egyszerűen működésbe lépteti a tömeget. Turnéik kivétel nélkül a zenekar lehengerlő színpadi jelenlétéről és a közönséggel kialakított erős kapcsolatukról szólnak – nem véletlen, hogy az elmúlt években szép lassan léptek elő vendégzenekarból headliner státuszba. Hangzásukat súlyos, mégis letisztult breakdownok, himnikus vokálok és folyamatos mozgás jellemzi – az a fajta kinetikus energia, amelyet sokan az Electric Callboy féktelen koncertjeihez hasonlítanak.
  
  
  
  A Solence 2026. április 19-én tér vissza Budapestre, hogy az Analog Music Hall színpadán mutassa be vadonatúj albumát, az Angels Callingot. A zenekar legutóbb a Five Finger Death Punch vendégeként lépett reflektorfénybe a Budapest Aréna közönsége előtt – most azonban teljes műsorral, friss dalokkal és azzal a bizonyos, azonnal felismerhető Solence-hangulattal térnek vissza.
  
  Az Angels Calling megjelenését követően a banda egy 23 állomásos EU/UK körutat jelentett be, amely Helsinkiből indul, majd Skandinávián és Közép-Európán át egészen a brit klubokig ível. A közelmúltban a Nothing More társaságában turnéztak, és a rajongói reakciók alapján szinte törvényszerű volt a folytatás. „Tudjuk, hogy mit akarnak a rajongók: még több Solence-élményt! Szerezzétek be a jegyeket, ne maradjatok le!” – üzenték.
  
  
  
  Az új lemez a zenekar eddigi legérettebb anyaga: sötét elektronikus textúrák, súlyos riffek, fülbemászó dallamok és finoman rétegzett vokálok váltják egymást – élőben pedig mindez még egy fokkal intenzívebb. A Solence koncertjei híresek arról, hogy egyszerre impulzívak, energikusak és közösségformálóak – az a pont, ahol már nem csak nézed a show-t, hanem benne vagy.
  
  A budapesti állomás ráadásul erős vendéglistát kapott: a Dream State modern, elektronikával átszőtt rockkal érkezik, míg az Új-Zélandról befutó Written By Wolves látványos és érzelmileg túlfűtött produkcióval melegíti be a terepet. Két külön világ, egy közös nevezővel: egyikük sem spórol az intenzitással.
  
  
  
  A tavaszi turné a klubhangulat, a modern metal frissessége és a Solence sajátos atmoszférájának tökéletes metszete. Az Analog intimebb tere pedig csak ráerősít erre: itt nincs távolság zenekar és közönség között – maximum egy-két izzadságcsepp.
  
  Ha láttad már őket, tudod miért. Ha nem… nos, itt az ideje. Jegyek a Live Nation oldalán.
  
  
  
  



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2026. április 23.
Eric Steckel Lemezbemutató Koncert 2026 Tavaszán
2026. április 24.
Isten Háta Mögött – The Visszaesés avagy: ha már egyszer abbahagytuk, miért ne kezdjük el megint? (Dürer Kert - Budapest)
„A vágy él, ha tovább nincs más…” Nulladik Változat és Pornography a terézvárosi Gödör Klubban
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Morrissey Live – Barba Negra
A Grammy-díjas Tinariwen újra Budapesten - a sivatagi blues legendái az Akvárium Klub színpadán
Alvaro Soler a Barba Negrában mutatja be új albumát a magyar közönségnek
A Pendulum, Purple Disco Machine és a Hybrid Minds is fellép a STRAND Fesztiválon
Keleti prog-power metal - Myrath a Durer Kertben
Eihwar: viking elektro-folk Budapesten
Apparat élőben Budapesten: új korszak, új dalok a Dürer Kertben
Ha április, akkor Gary Moore emlékkoncert
 kiemelt 
Morrissey Live – Barba Negra
  
Tizenegy év után újra Budapesten! Morrissey, a brit alternatív zene egyik legnagyobb hatású alakja harmadszor tér vissza Magyarországra, és most először lép fel a Barba Negrában

Alvaro Soler a Barba Negrában mutatja be új albumát a magyar közönségnek
A 25 éves I Killed The Prom Queen 14 év után ismét Budapesten lép fel - Különleges vendég: Bridge To Solace
Fear Factory: ősszel Budapestre látogat az industrial metal brigád
A rock and roll új prófétája visszatér: Des Rocs az A38 Hajón
 friss hozzászólások 

Különösen nagy vagyoni kárt okozó visszaeső kalózt Fogott a rendőrség (44)
Amanna legújabb dala a gyerekkori traumák feldolgozásáról – Hercegnő (1)
Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 krokus    lehmann    up in the air    király!    szegedi ifjúsági napok    grave maker    filth    super 8    contour    night verses    no strings    valhalore    casey affleck    poniklo imre    maradék    emily browning    bankrupt            crescendo    boddah    tito & tarantula    kihajolni veszélyes    checkmate    mörbid carnage    the last airbender  

Dongatto2
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!