hosting: Hunet
r37
  cikkekfotók        
film [filmszemle]  2005. április 17. vasárnap   15:17
nincsen hozzászólás

szerző: imeta
Beépített szépség 2. (Miss Congeniality 2)
Hazai bemutató április 21.

  Nem is olyan rég Sandra Bullock a második évezred My Fair Ladyeként érkezett a filmvászonra. Korunk csiszolatlan gyémántja ez esetben nem virágáruslány volt, hanem kőkemény FBI ügynök, kinek magatartásproblémáit csak étkezési kultúrája múlta felül (vagy inkább alul). Nézőpont kérdése, mennyire sikerült Bullock kisasszonyt kellően elcsúfítani a szerephez, ami biztos, hogy a film végre sikeres szeleket fújt állóvízbe ragadt hajójára (lásd. Féktelenűl 2, Két hét múlva örökké, Kísérleti gyilkosság), és megajándékozta a közönséget egy szállóigévé vált bölcselettel, miszerint is semmi se fontosabb a világbékénél.(worldpeace)
  
  A romantikus komédiák főszerepéből lassan kiöregedő színésznő (bizony, bizony, túl a negyvenen) számára tehát igen sürgető lehetett Gracie Hart újraélesztése. A kérdés csupán annyi, eladható-e kétszer ugyanaz az ötlet? A válasz: igen. Jöhet a két órás de ja vu, mert az alkotók nem igen erőltették meg magukat: kísérteties a hasonlóság a két történet között.
  
  Gracie Hart visszatérve az FBI-hoz új szerepkört vállal, nem éppen önként és nem éppen vidáman, de ő lesz a Nagy Szervezet marketingarca. Élete megváltozik, könyvet ír, dedikálásokra jár, talkshowkban lép fel, sajtóértekezletet tart, és kötelességtudóan mosolyog mindenkire. Egy nap azonban elrabolják Miss Americát. Hartot jelölik ki, mint az ügy sajtófelelősét, Las Vegasba utazik, de most sem tud nyugton maradni, saját nyomozásba kezd, hogy megmentse régi barátnőjét.
  
  Nem sok arc tűnik fel az első részből, de mivel a komédiázáshoz partnerekre is szükség van, Gracie Hart új társakat kap, egy antiszociális ügynöknő, egy homoszexuális desinger, (Michael Caine után nagyon nagyon rossz húzás!), egy kissé szögletes fodrász és egy tizenéves sminkes személyében.
  
  Az első részben még érthető feminim alaphangtól sajnos nem tudtak megválni az alkotók, így lehetséges, hogy mintegy az árral szemben úszva Treat Williamsre, mint a Vegasi központ igazgatójára hárul a feladat, hogy valóban férfi maradjon ebben a divatorientált sodrásban. Mert sajnos Gracie Hartot bedrogozza a parfümfelhő: legfontosabb problémája az aktuális ruhatára, fölényeskedő stílusa pedig elfeledteti az előző rész szerethetően csetlő-botló karakterét.
  
  Ha a szárnyait bontó pillangó alaptörténetét jellemfejlesztő tanmeseként értelmezzük, a folytatásban semmi se stimmel. Audrey Hepburn se bújt vissza a virágárus stand mögé, miután levette a fejdíszét. Nikita se törte téglával a kirakatüvegeket, a bérgyilkos pálya elhagyása után.
  
  Nem túl valószínű hát az sem, hogy miután megtanulta, hogy szoknyát hordani és nőként viselkedni nem is olyan szörnyű, Gracie Hart egyik héten cosmo lányként, a másikon röfögő FBI ügynökként ébredne. Talán ez a legszembetűnőbb következetlenség a forgatókönyvben, a minden képkockáról ordító kiszámíthatóságot nem is említve. Mert a végén megint a szánkba rágják, hogy a külcsín mit sem számít, és a lényeg a világbéke, ami sajnos szinkronizálva mégsem annyira élvezhető, mint volt az első részben.
  
  Ha azonban nagyvonalúan átsiklunk a film hibái felett, és elfogadjuk annak, ami: egyestés szórakozásnak, a jól ülő poénok, és a színészek bohóckodása kellemes kikapcsolódást tud nyújtani. Fel se fog tűnni, hogy ugyanazokon a vicceken nevetünk.
  
  Szereplők: Sandra Bullock, Ernie Hudson, Heather Burns, Regina King, William Shatner
  Írta: Marc Lawrence
  Rendezte: John Pasquin
  
  Forgalmazó: InterCom



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2024. május 19.
Vonósnégyesre átdolgozott heavy metal himnuszokkal érkezik Anneke van Giersbergen
MARCO MENDOZA (USA)
2024. május 25.
Dinamit 45 – Az utolsó jubileum
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Egy hónap múlva ingyenes JFF Online Japán Filmfesztivál
Exhibition On Screen: Az ifjú Picasso
Ők a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasai
Áprilisban ismét mozikban a klasszikus Indiana Jones trilógia!
Carte Rouge - Vörös térkép
Exhibition: Cézanne - Egy élet portréi - Portraits of a Life
Új, hivatalos előzetest és plakátot kapott Hajdu Szabolcs új filmje, a Kálmán-nap
Utaztál okosba’? Akkor nézd meg premier előtt a Kék Pelikant!
 kiemelt 
Winger: búcsúkoncerten játsszák el az életmű minden slágerét
  
Alapító tagjaival tér vissza június 11-én Budapestre a Winger

Magyar thrash nagyágyút választott a Megadeth: az Archaic játszik Mustaine-ék előtt júniusban
Júliusban kétnapos koncept eseménnyel érkezik az INOTA Focus az erőmű Turbinacsarnokába
Bring Me the Horizon koncert a Budapest Parkban
MARCO MENDOZA (USA)
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 dark of the moon    kállai jános    e-force    garagedays    blitzkrieg    soulfly    tarja turunen    secrets of the moon     ulver    buried in verona    sharon tate    transitional    k.i.z.    serj tankian    checkmate    civil war    james lomenzo     anne hathaway    electric bastards    revocation    cowboyok és űrlények    earthsblood    jávorszky    natasha shneider    lucifer  

r41
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!