magazin [asztaltársaság] 2026. június 1. hétfő 06:20
nincsen hozzászólás
szerző: AnnaMohai Bálint fagottművész kapta a Concerto Budapest Évad Zenekari Művésze díját
A Concerto Budapest szimfonikus zenekar a 2025/2026-os szezon végén Mohai Bálint fagottművészt tüntette ki Az Évad Zenekari Művésze díjával. A rangos elismerést minden esztendőben a zenekari tagok ítélik oda titkos szavazás útján annak a művészkollégának, aki kimagasló szakmai teljesítményével és példamutató hozzáállásával ezt kiérdemli. A díjat 2026. május 28-án Devich Gábor főigazgató adta át a Concerto Budapest évadzáró koncertjén, a Zeneakadémia Nagytermében, ahol Bach, Rachmaninov és Brahms művei hangzottak el Anna Vinnitskaya zongoraművész közreműködésével, Keller András vezényletével.
Mohai Bálint a Concerto Budapest kimagaslóan elismert szólóművésze. A Zeneakadémián Hartenstein Istvánnál, majd a Berlini Művészeti Egyetemen Eckart Hübner osztályában diplomázott. Szólistaként először tizenhat éves korában lépett fel a Zeneakadémián. Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja. 2014-ben lett a Magyar Állami Operaház szólófagottosa, majd 2019-ben csatlakozott a Keller András vezette Concerto Budapesthez szólófagottosként. A Budapest Fúvósötös és a Budapest Fagott Trió alapítója és a budapesti Musiciens Libres kamaraegyüttes alapító tagja és a berlini székhelyű Ensemble Mini kamaraegyüttes tagja. Hét évig játszott az Európai Unió Ifjúsági Zenekarában, melyet akkor Vladimir Ashkenazy vezetett. 2015 és 2019 között a Vienna Konservatorium nevű bécsi székhelyű magánfőiskolán szerzett tanári tapasztalatot, mellette pedig jelenleg is a Play With a Pro elnevezésű online portál meghívott művésze.
A zenekar az elismerést minden évad végén, az egyik utolsó koncerten adja át a színpadon, a közönség előtt. A zenekar koncerttermi programjai ezzel lezárultak, legközelebb június 18-án a Pesti Vármegyeháza díszudvarán lép fel a Concerto Budapest a nyáresti szabadtéri koncerten.