szerző: maNézz bele a koncertekbe és kukkants a kulisszák mögé - új videó a Meteorától
Év elején jelentkezett negyedik nagylemezével a szimfonikus / gót metalt death, black és power elemekkel társító Meteora. A három énekessel felálló formáció az itthoni pár fellépés után májusban vendégként csatlakozott a norvég Sirenia Európa-turnéjához, így Szlovénia, Horvátország, Szerbia, Románia és Bulgária klubjaiban is bemutathatta eddigi munkásságának zanzásított verzióját. A sikeres koncertsorozatot követően egy “turné-összegző” kisfilmmel jelentkeztek, amelynek zenei aláfestését a Darkest Light albumon szereplő Rebirth adja.
A zenekar élménybeszámolója:
“Májusban volt szerencsénk elkísérni a norvég szimfonikus gót metal stílus egyik alapítójának számító Sirenia zenekart a 25 éves jubileumi turnéjuk európai állomásaira előzenekarként. Egy 45 perces műsorba próbáltuk belesűríteni az összes dalt, amivel úgy éreztük, megfelelően tudjuk majd bemelegíteni a színpadot, és szerencsénkre mindenhol lelkes közönség várt már minket is. Velünk tartott az úton Tóth Enikő fotós, aki egy videóban összegyűjtötte a turné történéseit, így azok is belenézhetnek a koncertekbe és a kulisszák mögé, akik nem tudtak eljönni. Az összeállítás alatt pedig Baranya Dani gitárosunk szerzeménye, a ‘Rebirth’ szól, ami minden este nagy közönségkedvenc volt. Ezúton is szeretnénk megköszönni kiadónknak, a H-Musicnak a beajánlást, a Sireniának a közös pillanatokat, Alexinek helyben a dolgok kézben tartását, Antonnak a szervezést, Reninek a sofőrködést, Dimának, hogy vitte a merch asztalt, és persze nem utolsó sorban mindenkinek, aki eljött velünk bulizni! Nyáron elkezdünk újabb zenei anyagokon dolgozni, ősszel pedig találkozunk koncerten!”
Meteora: Holló Noémi - ének
Fülöp Máté - basszusgitár, hörgés
Király Atilla - billentyűk, vokál
Baranya Dani - gitár
Schreiber Dániel - gitár
Kása Gábor - dob