hosting: Hunet
r36
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2008. március 3. hétfő   10:12
nincsen hozzászólás

szerző: Amy Kate
Deathstars az Avalon Club-ban


  Nem szenvedtek hiányt a Deathstars rajongók az elmúlt pár évben, ugyanis az Avalon Club-ban tartott koncert volt a zenekar harmadik magyarországi fellépése. Az este egyik különlegessége volt, hogy miután a Cradle of Filth előzenekaraként, utána pedig a Gothica Fesztivál főattrakciójaként zenéltek nálunk, a mostani show volt az első saját koncertjük Magyarországon, ahol főzenekarként játszottak.
  
  Az Avalon Club igazán jó helynek bizonyult a rendezvény számára, igényesen berendezett, nem túl nagy hely, de a Csillagok nálunk még nem is tudtak volna nagyobb klubot megtölteni.
  
  Az előzenekarok kiválasztásával kapcsolatban elég sok részlet nem egyértelmű számomra, többek között az sem, hogy egy olyan stílusú banda, mint a Deathstars mellett hogy merülhet fel olyan zenekarok neve, mint a Gyöngyvér vagy a Garden of Eden. Nem célom, hogy negatív kritikával illessem őket, mert minden bizonnyal tehetséges és kiváló zenészek, de mind a hangzásukat, mind az image-üket tekintve nem nagyon sikerült nekik visszaadni az este, főleg a Deathstars által megteremtett hangulatát.
  
  Immár másodszorra volt szerencsém látni színpadon a Gyöngyvért, ám mindössze Darren Aronofsky Rekviem egy álomért című filmjéből is ismert introjuk fogott meg.
  Azt se nagyon tudnám mondani, hogy a koncert óta Garden of Eden rajongó lettem, bár a banda eddig se tudott meggyőzni, így a jövőben sem számítok tőlük emlékezetesebb showra.
  
  Közvetlenül a főzenekar előtt játszott a nemrég a Karmatronic Records-hoz szerződött Drugzone. Épp a napokban jelent meg a zenekar debütáló lemeze, amelyet már a koncerten is lehetett kapni. Amióta a Drugzone feltűnt legelső videójával és demójával, azóta folyamatosan kapnak pozitív és negatív kritikát is vegyesen, ám a leminősítő megjegyzések nagy része még mindig a külsőségekre fektetett nagy hangsúly miatt van. Csak remélni tudom, hogy a jövőben a zenerajongók ezen része túllép az e fajta beskatulyázáson, és észreveszi, hogy ha egy koncert nem bűvöl el zeneileg és vizuálisan is, akkor akár otthon is hallgathatnám a lemezüket vagy tölthetném az időm a bárpultnál, mint ahogy az előző két zenekar esetében is tettem. Vegyes megítélés ide vagy oda, a Drugzone részéről egy, a Deathstars színvonalához megfelelő, igényes produkciót láthattunk.
  
  Ami a harmadik Deathstars-szal kapcsolatos élményem után is tetszik a zenekarban az az, hogy számos külsőséget is figyelembe véve készülnek a koncertjeikre, bár lehetne azt mondani, hogy nehéz komolyan venni egy csillámporos arcú, feketére sminkelt pasast, aki félmeztelenül, mindössze egy fekete toll-boával a nyakában simogattatja magát az első sorban álló csajokkal. Jobb esetben Néha a kiscica-testű gitárosukkal (Cat Casino). Mindezek mellett zeneileg sem csalódtam bennük eddig egyszer sem, most sem, bár korábbi dalaikról (amelyekből ezen a koncerten a szokásosnál kicsit többet is hallhattunk) pozitívabban tudnék nyilatkozni, mint az újakról.
  A turnén személyes okokból Bone nem tudott részt venni, ezért már a Cradle of Filth-ből is ismert, jelenleg Nemhain-tag Adrian Erlandsson ült a dobok mögött. Nem éppen kezdő dobos lévén a legkisebb megerőltetést sem jelentették neki az olyan Deathstars dalok, mint a Synthetic Generation, Blitzkrieg, Play God, vagy személyes kedvencem, a New Dead Nation.
  
  A pozitívumok mellett csak zárójelben jegyezném meg, hogy hétfőnél jobb időpontot is lehetett volna találni a koncertre, de örüljünk neki, hogy a Korn-nal közös turnéjuk kellős közepén akár egy hétfői napot is tudtak találni, hogy ellátogassanak hozzánk.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2024. május 25.
Dinamit 45 – Az utolsó jubileum
2024. május 30.
Palaye Royale a Barba Negrában!
2024. május 31.
Sting Budapesten- Egy újabb felejthetetlen koncert a Budapest Arénában
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Akik házibulit csaptak az MVM Dome-ban: a Depeche Mode
Suicidal Angels, Fusion Bomb, Crimson Fire
A Normandie lenyűgözte Budapestet a Dopamine turné keretében
Cattle Decapitation, Signs Of Swarm
Fesztiválhangulat a Dürer kertben- Halflives és az Inferno Turné
Amaranthe, DragonForce, Infected Rain
Meshuggah, Avatar, The Halo Effect
Két zenekar, egy este a Dead Poet Society és a Ready the Prince lángoló show-ja az Akvárium színpadán
 kiemelt 
Winger: búcsúkoncerten játsszák el az életmű minden slágerét
  
Alapító tagjaival tér vissza június 11-én Budapestre a Winger

Magyar thrash nagyágyút választott a Megadeth: az Archaic játszik Mustaine-ék előtt júniusban
Júliusban kétnapos koncept eseménnyel érkezik az INOTA Focus az erőmű Turbinacsarnokába
Bring Me the Horizon koncert a Budapest Parkban
Megjelent az Elefánt ötödik nagylemeze, a SEMMI
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 sad kolibries    pet shop boys    szabad európa rádió    müller péter sziámi    arbat    demjén ferenc    szex és new york 2.    klone    severe torture    palya bea    garagedays     anne hathaway    gm49    timebomb    maradandó károsodás    rock története    twilight of the gods    a hobbit    panírozott barikák    macbook pro    kistehén    phillip noyce    belga    jack és jill    summer nights  

r42
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!