hosting: Hunet
r39
  cikkekfotók        
kultúra [dalszöveg]  2019. április 1. hétfő   17:22
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Budapest legnagyobb improvizációs kórusa saját operával ünnepel


  Vadonatúj, külön erre az alkalomra írt a cappella operát mutat be 10. születésnapja alkalmából a Csíkszerda kórus Budapesten. A Hold gyermeke hangszerkíséret nélkül,  a kóruscsalád több mint 300 énekhangján szólal meg 2019. április 6. és 14. között összesen nyolc alkalommal a Rhema Konferencia Központban.
  
  A Hold gyermeke című opera szereplői olyanok, akár a mítoszok és legendák hősei – a nő, a férfi, a gyermek és a hold. A librettó a Csíkszerdához több szállal is kapcsolódó költő és kritikus, Molnár Illés munkája. A történet elemei – a magány, a szerelem, a féltékenység és az örök küzdelem a nálunknál hatalmasabb, kozmikus erőkkel – mindannyiunk számára ismerős érzések és helyzetek.
  
  Az extravagáns karnagy-zeneszerző, Tóth Árpád, a közösségi éneklés TED-videókból is ismert apostola, a kórus karnagya és a kreatív közösség szellemi vezetője zeneszerzőként jegyzett már oratóriumot, számtalan, a Kórusok Éjszakáján is elhangzott dalt, azonban operaszerzőként most debütál a publikum előtt. Valamennyi művére egyaránt jellemző, hogy könnyen utat találnak a közönség szívéhez.
  A Csíkszerda Magyarország egyik legkülönlegesebb kóruscsaládja, három nagykórus, három kamarakórus, két gyermekkar és egy zenekar alkotja. A csíkos fellépőruháik, széles – a népdaloktól a barokkon át a kortárs művekig terjedő – repertoárjuk és kreatív előadásmódjuk mellett valódi védjegyük a hangfürdőhöz hasonlatos, improvizációs betétekkel tarkított előadásmód. A Csíkszerda egy kreatív, önszerveződő közösség, amelynek tagjai nem csupán énekelni járnak össze, hanem önkéntesként saját maguk készítik elő és szervezik meg fellépéseiket is.
  A 10 éves fennálása alatt közel 90 projekt, összesen 286 koncert kötődik a Csíkszerda kórus nevéhez, melyben eddig több mint 800 énekes fordult meg. Ugyanígy a Csíkszerdához kapcsolódik a több éves múltra visszatekintő, Budapest legszerethetőbb kórusfesztiváljaként jellemzett Nyári és Téli Kórusok Éjszakája is.
  
  Jegyek elővételben a csikopera.hu oldalon vásárolhatóak.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. február 23.
Queensrÿche Budapesten: a debütáló EP-t és a Warning lemezt is eljátsszák a 2025-ös koncerten! (Dürer Kert - Budapest)
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak! (Dürer Kert - Budapest)
2025. február 25.
Planet of Zeus: A görög heavy rock titánok a hatodik stúdióalbumukkal lépnek fel a Dürer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Kezdődik a 10. jubileumi Cziffra Fesztivál
Bogányi Tibor karmester 50. születésnapját ünnepli
Cseh mesterművek a Müpában
Egy hét múlva premier Szász Júliával és Horváth Lajos Ottóval a Centrál Színházban
Bartók / Schönberg / Brahms – Kamarakoncert világhírű előadókkal a Zeneakadémia Nagytermében
Zene és irodalom töltötte be Lillafüredet: mesés helyszínen rendezték meg a Fesztivál Akadémia Budapest második téli fesztiválját, a II. Winterfestet
Bálint Norbert-László - Délibáb
Együtt – A Kelemen család
 kiemelt 
Static-X- Dope a Dürerben
  
Július 29-én a Dürer Kertben játszik a Static-X! A 30 éve indult, 2018 óta újra működő amerikai industrial metal zenekar a Project Regeneration lemezekkel érkezik Budapestre, a szintén amerikai Dope társaságában

Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 efott arcok    hecate enthroned    pintér csaba    the halo effect    whispered    e-force    robert downey jr.    kenneth branagh    wagner    ska-p    wattican punk ballet    perfect symmetry    mutiny on the bounty    petrás jános    charred walls of the damned    barbra streisand    natalie cole    gifts from enola    solar scream    krinolin    jex thoth    zord    kortársak    posthum    general surgery  

r41
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!